Ahol a napi robot öröm…

forrás: Prím Online, 2018. november 7. 08:36

Robotikai eszközökkel támogatja egy XVIII. kerületi általános iskola informatikai tehetséggondozó programját a Knorr-Bremse Rail Systems Budapest, amelynek egyik munkatársa speciális tananyagot is kidolgozott a gyerekeknek.

A Knorr-Bremse Budapest 1996 óta létező, helyi közösségeket felkaroló belső pályázata, a Local Care egyik tavalyi haszonélvezője a XVIII. kerületi Bókay Árpád Általános Iskola. A 14 éve informatikai tehetséggondozó programot működtető intézmény „Programozz robotot” kezdeményezése lett a tavalyi pályázati forduló nyertese, ráadásul nem mindennapi előzmények után: a Knorr-Bremse Budapestnél dolgozó Tarnai György a szabadidejében dolgozott ki egy játékos tananyagot az iskolának, hogy a digitális bennszülöttekként emlegetett Z-generációs gyerekek elsajátítsák az általuk egyébként is használt eszközök alkalmazását olyan iparágakban, amilyen például a robotika. 

 

 

A díjnyertes „Programozz robotot” pályamű 1,2 millió forintos támogatáshoz segítette hozzá az intézményt. Az informatikai szakkör nyolc laptoppal és nyolc mBot robottal gazdagodik, amelyeket október 25-én vehettek birtokukba a gyerekek. 

 

„Megnyugtató, hogy mindig akadnak olyan cégek, amelyek figyelmet fordítanak a jövő felnőttjeire” – mondta az átadón Baldaváriné Juhász Éva, a Bókay Árpád Általános Iskola megbízott igazgatója. „Az eszközök jó kezekbe kerülnek, hiszen a tanulók már alig várják, hogy a virtuális gyakorlatok után végre valódi robotokat is programozhassanak.”

 

 

„Nem titkolt célunk, hogy a programmal érdeklődőbbé és elkötelezettebbé tegyük a gyerekeket az informatika iránt, hiszen ennek az iparágnak a jelenleginél is fontosabb szerepe lesz már a közeljövő utánpótlásképzésében” – fogalmazott Erdős István, a Knorr-Bremse Budapest elektronikai fejlesztési igazgatója. Ennek jegyében kiszélesítik a szakköri tananyag hozzáférhetőségét: erre, valamint az oktatáshoz szükséges robotok tárgyi beszerzésére januárban pályázatot hirdetnek első körben budapesti általános iskoláknak. Erdős István szerint ez is alkalmas kezdőeszköz lehet a jövő mérnökeinek és technikusainak képzésében – a világ vezető fékrendszereket fejlesztő és gyártó cégénél például máris érzékelhető a szakemberigény eltolódása ezeknek a szakmáknak az irányába.

 

Suszter Balázs a Bókay Árpád Általános Iskola informatikatanárának beszámolója a „Programozz robotot” kezdeményezésről itt érhető el

 

Az átadóról készült kisfilm:

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A világ egyik legjobb egyetemével kötött partnerséget a Budapesti Metropolitan Egyetem

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) első és egyetlen magyar egyetemként írt alá hosszú távú partnerségi megállapodást az Arizona State University-vel (ASU), amely a Center for World University Rankings 2023-2024 szerint a világ legjobb egyetemeinek 1%-ába tartozik.  Ez a partnerség új lehetőségeket biztosít a METU-n tanuló magyar és külföldi hallgatók számára, és a magyar felsőoktatás nemzetközivé válásának következő lépcsőfoka lehet. A megállapodás alapján a METU jogosult használni a logója részeként a „powered by Arizona State University” megnevezést.

2024. május 4. 10:31

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55