Csúcstechnológia magyar kézből

forrás: Prím Online, 2020. szeptember 4. 13:47

Tovább bővíti hazai csapatát a magyar gyökerekkel is rendelkező dán robotikai vállalat, amely célul tűzte ki, hogy 2020-ban tízről ötvenre növeli termékeinek számát!

A robotika azelőtt soha nem látott mértékben alakítja át az ipari termelés működésének jellegét, ami eddig nem tapasztalt üzleti lehetőséget teremthet az End-of-Arm Tooling (EOAT) piac számára.

 

Az iparág éllovasa, az együttműködő alkalmazások számára robot-kiegészítőket gyártó OnRobot a fentiekkel összhangban nagyszabású fejlesztéseket tervez. Miután 2019-ben az OnRobot egyrendszeres megoldással a következő szintre emelte a robot kompatibilitást, a vállalat 2020-ban négyszeresére bővíti termékkínálatát és folytatja magyarországi terjeszkedését.

 

A robotikai iparág úttörőit évek óta magyar szakembergárda is támogatja: több mint 25 szakember dolgozik a magyar fővárosban az odense-i központú, de globális piacot lefedő, dán OnRobot leginnovatívabb robotikai termékein. 

 

 

A prototípustól a késztermékig

A dániai központ ellenére az OnRobot fejlesztéseinek meghatározó része Magyarországon, Budapesten történik (a globális teammel együttműködésben). Sőt, a vállalat legnagyobb fejlesztői bázisa a budapesti. A magyar részleg a prototípus tervezésétől egészen a késztermék kivitelezéséig részt vesz a munkában, valamint hardver és szoftverfejlesztéseken is dolgozik. Fejlesztéseik ebből a szempontból is egyedinek és izgalmasnak számítanak, hiszen a hasonló, hazai fejlesztői csapatok jellemzően részfeladatokban vesznek részt, nem a teljes folyamatot kísérik végig.

 

 

Csúcstechnológia magyar kézből

Az OnRobotnál dolgozó tehetséges munkatársak egy olyan kreatív közösség tagjai, amely lelkesen gyarapítja és alakítja át az együttműködő robotok gyorsan növekvő piacát. A hazai fejlesztők olyan termékeken dolgoztak, mint például az OnRobot RG2-FT Grippere, a világ első intelligens fogója, beépített erő- és nyomatékérzékelőjének köszönhetően képes látni és érezni is a munkadarabokat. 

 

De a fejlesztő csapat különösen büszke arra a tudásra is, amelyet a szenzorok kapcsán tudhat magáénak. Ilyen például a HEX erő/nyomaték szenzor, amely egy emberi kéz érzékenységét és ügyességét képes visszaadni. Az érzékelővel a bonyolult polírozó, csiszoló, vagy egyéb összeszerelő jellegű feladok is könnyedén kezelhetők, melyeknél a kívánt eredmény elérése érdekében alapvető fontosságú a pontos orientáció és a kifejtett erővel kapcsolatos visszajelzés. 

 

Az idei év egyik új sikerterméke, az OnRobot Eyes is a magyar csapat érdemei közé tartozik. Az új robot-kiegészítővel a vállalkozások 2.5D-s látással is elláthatják robotikai alkalmazásaikat. ideális tárgyak széles körének kiválogatására, a külső alak által meghatározott fém alkatrészekkel történő CNC-gépkiszolgálásra, és sok más olyan felvétel és lerakás típusú alkalmazásra, ahol fontos az orientáció. 

 

A Budapesti központ volt a motorja annak a 2019-es nagyszabású fejlesztésnek is, amellyel megteremtették a vállalat következő termékportfóliójának alapját, valamennyi termékük közös mechanikai és elektromos felületével. Ez lehetővé tette számukra, hogy folyamatosan új termékeket integráljanak a portfóliójukhoz, miközben megőrzik a könnyű használatot és a robotok magas szintű integrációját.

 

A cél: Magyarország kiemelkedő kutató-fejlesztő munkahelyévé válni

Az OnRobot folyamatosan fejleszti hazai csapatát, céljuk, hogy néhány éven belül tovább bővítsék a dolgozói létszámot és egy kiemelkedően jó, motivált és profi fejlesztői csapatot alakítsanak ki, ahol mérnökök és informatikusok kihívásokkal teli és kézzelfogható, érdekes termékfejlesztéseket végeznek.

 

A budapesti RnD központért januártól Szoboszlai Imre felel, aki pozitívan értékeli az eddigi időszakot: „Intenzív, kihívásokkal teli, de izgalmas és gyümölcsöző időszakon vagyunk túl. Csapatunkkal jelentős projekteket vittünk véghez, amelyek során rövid idő alatt tudtunk új, minőségi termékeket piacra dobni, remek ügyfélvisszajelzésekkel. Mivel a cél továbbra is a termékportfólió bővítése, jelenleg is értékes fejlesztéseken dolgozunk, emiatt szükségünk van a bővülésre.”

 

Beskid Vilmos, a cég jelenlegi CTO-ja, az RnD központ korábbi vezetője úgy véli, ha ilyen ütemben fejlődnek, az OnRobot Magyarország egyik kiemelkedő kutató-fejlesztő munkahelye lehet.

 

„A budapesti RnD központ kulcsfontosságú termékeket szállít az OnRobot termékportfóliójához, mindeközben pedig folyamatosan fejlesztjük a kollégák kompetenciáit a vállalat kritikus, stratégiai területein.” – mondta Beskid Vilmos.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Új elnökségi tagokat választott a Magyar Marketing Szövetség

A szakma meghatározó szervezete, a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) május 15-én, a Haris Parkban szervezte tisztújító közgyűlését, amelyen a tagok kibővült, immár 18 tagú Elnökséget választottak, amelyben továbbra is a hazai marketing és kommunikációs szakma meghatározó döntéshozói, illetve szereplői kaptak helyet. 

2024. május 17. 09:54

Jön az év legnagyobb innovációs és startup fesztiválja

A 2015-ben indult Startup Safari Budapest hazánk egyik legnagyobb startup konferenciájaként idén ismét megnyitja kapuit, június 11-én 12 helyszínen közel 100 előadással és interaktív programmal várja az érdeklődőket, melynek során számos hazai szakember mellett nemzetközi előadókkal élőben is lehet majd találkozni és kérdezni tőlük. Nemcsak üzleti, hanem mélyebb technológiai és innovációs témákkal foglalkozik az esemény, angol és magyar nyelven egyaránt.

2024. május 16. 19:47

Teljes mértékben napenergiával működtethető a Lenovo üllői gyárának innovációs központja

Új, a nagy teljesítményű számítástechnikai (HPC) innovációkat ellátó napelemeket telepített a Lenovo üllői gyártóüzeme. A vállalat 2023 októberében átadott létesítményében működő globális innovációs központja ezáltal azt is biztosítja, hogy az ügyfelek 100%-ban napenergiával tesztelhessék a HPC-munkaterhelést.

2024. május 16. 14:43

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38