Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája

forrás: Prím Online, 2021. november 8. 12:34

2021. november 4-én került megrendezésre a 2021-as Év Projektmenedzsment Diplomamunkája Pályázat eredményhirdető és díjátadó eseménye. A pályázatra összesen 19 szakdolgozat érkezett különböző egyetemek tanulóitól (BME, Budapesti Corvinus Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Óbudai Egyetem, Eötvös Lóránd Egyetem, Stuttgarti Egyetem). A beérkező szakdolgozatok közül egy hattagú, egyetemi oktatókból és nagy tapasztalattal rendelkező projektmenedzserekből álló zsűri választotta ki a nyerteseket.

A zsűri tagjai Dr. Papp Horváth Viktória (Budapesti Corvinus Egyetem, Egyetemi Adjunktus), Dr. habil Csiszárik-Kocsir Ágnes (Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kar, Kutatási Dékánhelyettes, Egyetemi Docens), Dr. Fehérvölgyi Beáta (Pannon Egyetem, Dékán), Dr. Prónay Gábor (Budapesti Műszaki Egyetem, Címzetes Egyetemi Docens), Ungár György (Citibank, Finance Üzletág Igazgató) és Kovács Endre (Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, Projektmenedzser), Dobos Oszkár (PMI Budapest, Magyar Tagozat Titkár), Balogh László (PMI, Alelnök) és Dr. Kertész Máté (PMI, Alelnök) voltak.

 

A pályázat idén is kiemelkedően magas  pályamű érkezett, összesen 19 dolgozat. Minden dolgozat magas színvonalú volt, így a zsűrinek nem volt könnyű dolga. 

 

A díjazottak és témáik:

Az MSc/MA kategóriában 1. Helyezést ért el Fejes Petra, aki szakdolgozatát „Viselkedési projektmenedzsment: Nudge-ok alkalmazása a projektsikerért” címmel írta a Budapesti Corvinus Egyetemen. Konzulense Dr. Aranyossy Márta volt. 

 

 

Az MBA/Posztgraduális kategóriában 1. helyezett Taletovics-Bagi Renáta lett, aki szakdolgozatát „A kompetens üzleti elemző, mint az informatikai projektek sikerének kulcsa” címmel írta a Budapesti Metropolitan Egyetemen. Konzulense Csanádi Péter volt. 

 

 

A zsűri Taletovics-Bagi Renáta pályázatát nevezi a PMIEF James R. Snyder International Student Paper of the Year Award díjra.

 

A zsűri közös döntés alapján BSc/BA kategóriában 2021-ben idén díjat nem adományozott.

 

Az első helyezett elnyerte a szakmában elismertnek számító Év Diplomamunkája díjat projektmenedzsment tematikában, ingyenes részvételi lehetőséget kapott a PMI Budapest, Magyar Tagozat Art of Projects konferenciáján, valamint ingyenes részvételi lehetőséget kap a HTE szervezésében megrendezendő PM Fórum projektmenedzsment konferencián. 

 

Az első három legjobbnak ítélt dolgozat szerzője a kiíró szervezetek elismerő oklevelén túl választhat egy, a pmi.org gondozásában megjelent szakkönyvet, ingyenes részvételi lehetőséget kapott az Art of Projects konferencián történő részvételre. Az első helyezett konzulense szintén ingyenes belépőt kapott az Art of Projects konferenciára, az első három helyezett konzulensének díja pedig egy tetszőlegesen választott, a pmi.org gondozásában megjelent szakkönyv.

 

Az eseményt a Project Management Institute (PMI) Magyar Tagozata szervezte, együttműködve a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) Projektmenedzsment szakosztályával.

 

A szervezők nagyon köszönik az összes pályázónak a részvételt és gratulálnak a nyerteseknek. A jövőben céljuk aktívabbnak lenni az egyetemeken, különösen a vidéki intézményekben, hogy még többen pályázhassanak az Év Diplomamunkája pályázaton. A pályázattal fő missziójuk továbbra is a projektmenedzsment tudományának népszerűsítése és az ifjabb generációkkal való megismertetése lesz.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Érettségi-para szülőként? HR szakértői tippek következnek!

Elindult a 2024-es érettségi szezon: országszerte 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700 középiskolás érettségizik. Ez az időszak legalább olyan megterhelő és kihívásokkal teli a szülők számára, mint a diákoknak, hiszen a gyermekük jövőjéről van szó, és az érettségin nyújtott teljesítményen sok múlhat. Rengeteg a kérdés: felveszik a gyermeküket a kívánt szakra? Mi lesz, ha nem nyer felvételt, vagy meggondolja magát időközben és egy másik irányba szeretne menni? Egyáltalán mi történik, ha mégsem úgy alakul minden, ahogyan azt a gyermek és a szülő eltervezte? Most ezekre az eshetőségekre hívja fel a figyelmet és ad néhány szakértői tippet a Mind-Diák Szövetkezet vezetője, Göbl Róbert.

2024. május 6. 13:14

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55