A FedEx Express újabb európai piacokon vezeti be nemzetközi e-kereskedelmi szolgáltatását

forrás: Prím Online, 2022. április 2. 14:55

Már 24 európai országban érhető el a FedEx Corp., a világ legnagyobb expressz fuvarozási vállalata leányvállalatának, a FedEx Expressnek a nemzetközi, e-kereskedelmi, adott napra történő kiszállítási szolgáltatása, melynek révén a szolgáltatást megrendelők a világ 47 országába továbbíthatják küldeményeiket. A FedEx International Connect Plus (FICP) szolgáltatás 2021 óta működik sikeresen 10 országban*, melyhez mostantól további 14 ország csatlakozik, Dánia, Görögország, Írország, Luxemburg, Norvégia és Svájc mellett a kelet-európai régió számos országa, így Csehország, Észtország, Magyarország, Lettország, Litvánia, Románia, valamint Szlovénia.

„Nagy örömmel és büszkeséggel tölt el, hogy a FedEx International Connect Plus mostantól Kelet-Európa főbb piacain is elérhető” – mondta Mariusz Mik, a FedEx Express Eastern Europe szárazföldi szállítmányozásért felelős alelnöke. „Ennek köszönhetően gyors és tervezhető kézbesítéssel kapcsoljuk össze az e-kereskedelmi szolgáltatókat az ügyfeleikkel, hogy még több előnyt élvezhessenek. A megbízhatóság, a rugalmasság, a kézbesítés során tapasztalt felhasználói élmény és az értékes szolgáltatások kulcsfontosságúak, mivel egyre többen vásárolnak online.”

 

A vállalat így immár a világ GDP-jének közel 90%-át éri el szolgáltatásaival, az FICP pedig lehetővé teszi az e-kereskedelmi vállalatok számára, hogy továbbfejlesszék üzleti tevékenységüket Európában és azon kívül. Ezen vállalatok az online vásárlóik számára Európán belül 1-3, Észak-Amerikába 3-4, Ázsiába és a csendes-óceáni térségbe pedig 3-5 napon belül** célba tudják juttatni küldeményeiket vonzó áron, és ezzel jelentősen javíthatják versenyképességüket az adott piacon.

 

 

„A globális e-kereskedelmi értékesítések 2022-ben várhatóan meghaladják az 5000 milliárd dollárt, 2025-re pedig 7000 milliárd dollár fölé ugorhatnak” – állítja Wouter Roels, a FedEx Express Europe nemzetközi marketingért felelős alelnöke. „Ez hatalmas üzleti lehetőséget teremt az európai vállalkozások számára. Az FICP szolgáltatás kiterjesztésével a növekvő kelet- és észak-európai piacokon a FedEx Express hozzájárul ahhoz, hogy összekapcsolja a térség vállalkozásait egy jóval nagyobb potenciális ügyfélkörrel a globális és Európán belüli piacokon.”

 

Alapjaiban átalakult a kiskereskedelem a világjárvány következtében, mind belföldön, mind a határokon átívelő e-kereskedelmi értékesítések terén is – erről tanúskodnak a nemzetközi fogyasztói kutatások. Egy negyven országra kiterjedő, 2020-as kutatás szerint 37 százalékkal nőtt azok száma, akik határon átívelő online vásárlást bonyolítottak le a pandémia hatására, és a megkérdezettek 28 százaléka állította, hogy a jövőben még többet fog vásárolni külföldi kiskereskedőktől. A kézbesítési folyamat elemeiről kérdezve a vásárlók rámutattak arra, hogy számukra az egyik legfontosabb tényező a kiszállítás gyorsasága. Erre utal, hogy a megkérdezettek 71 százaléka olyan online kiskereskedőt választana, amely rugalmas kézbesítési lehetőségeket kínál. 

 

Az FICP szolgáltatás megbízhatóságot nyújt nemzetközi, meghatározott napon történő kézbesítéshez, mely kiegészül a FedEx vámszakértői csapatának szaktudásával és a nyomon követési lehetőségekkel. Az e-kereskedők értesítéseket küldhetnek a vevőknek, akik nyomon követhetik a csomag útját és módosíthatják a kézbesítés helyét és időpontját is a FedEx Delivery Manager online eszközön keresztül, amennyiben szükséges. Az FICP továbbá nagyobb átláthatóságot, ellenőrizhetőséget és kényelmet biztosít mind a kereskedők, mind a vásárlók számára online megrendeléseik során.

 

______________ 

* Egyesült Királyság, Németország, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Lengyelország, Ausztria, Svédország, Belgium és Hollandia.

**A tranzitidők elérhetősége függ a küldeményfeladási és a rendeltetési helytől. Az alkalmazandó szerződési feltételekről és a szolgáltatásról részletesen a fedex.com oldalon olvashat.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Buszos útdíjfizetés – az első időszak tanulságai

A legtöbb busz a legkevésbé szennyező kategóriába tartozik, a külföldi járművek az autópályákat használják, míg a hazai személyszállítók harmada inkább az olcsóbb útvonalakat választja és a legtöbb vállalkozás felismerte, hogy a használatarányos útdíjfizetés kényszerét minőségbiztosítási fejlesztésekre is lehet használni – ezek a legérdekesebb megállapítások az útdíjfizetés bevezetése óta eltelt időszakból.

2024. május 17. 17:30

A pénzügyi bűnözés jövője: miért kulcsfontosságú az információ-vezérelt kockázatkezelés?

Az utóbbi időben a pénzügyi bűnözés elleni küzdelem jövőbeli keretrendszerének alapjaként, az információ-vezérelt kockázatkezelés kiemelten fontossá vált. A hagyományos kockázatkezelési módszerek elavultak, nem megfelelő eredményt hoznak és így komoly kockázatokat jelentenek a szervezeteknek – állapítja meg a Deloitte friss tanulmánya.

2024. május 17. 13:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59