A Provim lett a hazai fődíjas a Schneider Electric fenntarthatósági versenyén

forrás: Prím Online, 2024. február 29. 10:05

Második alkalommal hirdette meg Magyarországon a partnerei fenntarthatósági törekvéseit és eredményeit elismerő Sustainability Impact Award for Partners (SIAP) pályázatát a Schneider Electric. Az idei díjátadón három vállalkozás vehetett át elismerést, a fődíjat a KÉSZ Csoporthoz tartozó Provim Kft. nyerte el, így hazánkból ők vesznek részt a megmérettetés európai fordulójában. 

A Schneider Electric, amely az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, 2022-ben jelentette be, hogy Sustainability Impact Award néven pályázatot hirdet partnerei számára. A kezdeményezés célja, hogy díjazzák azokat a cégeket, amelyek élen járnak a fenntarthatósági törekvések megvalósításában. 

 

A pályázatokat két fő kategóriában adhatták be a vállalkozások, a saját működésük karbonmentesítésében élen járó partnerek a „Sustainability Impact to my Enterprise”, míg a CO2-kibocsátásuk csökkentésében az ügyfeleiket is támogató partnerek a „Sustainability Impact to my Customers” kategóriában. Idén összesen három hazai társaság kapott díjat a pályázat keretében, egyikük két kategóriában is.

 

A „Sustainability Impact to my Customers” kategóriában a díjazottak között van az IAG-Profigram Zrt. Az automatizálási mérnöki vállalat többek között távhőszolgáltatók, önkormányzatok, erőművek számára nyújt stratégiai tanácsadást a jelenlegi növekvő energiaár-nyomás, a dekarbonizációs követelmények és a fenntarthatóság támasztotta kihívások kezelésére.

 

 

A cég a fejlett folyamatirányítási megoldások alkalmazásával jelentős megtakarítást ér el stratégiai partnerei számára mind az energiafogyasztásban, mind a CO2-kibocsátásban. Bár az eredményeket erősen befolyásolja, hogy milyen iparágról van szó, a teljeskörű tanácsadással és a folyamatoptimalizálással akár 30-40 százalékkal is csökkenthető az energiafogyasztás.

 

Szintén „Sustainability Impact to my Customers” kategóriában a Civis Villszer Kft. kapott elismerést. A 2009-ben alapított vállalkozás fő tevékenységei közé tartozik az épület villanyszerelés, ipari világítástechnika, épületvillamosság, valamint egyéb villanyszerelési munkák. A cég nagy hangsúlyt fektet a legmodernebb technológiák alkalmazására, ügyfelei magas szintű kiszolgálására, ennek részeként kínálja a Schneider Electric rendszereit, megoldásait ügyfelei számára. A felügyeleti és adatgyűjtő rendszerek használatával minimalizálják az állásidőt, optimalizálják a működést és növelik a berendezések élettartamát. A cég telepítette Magyarországon az első nagy teljesítményű (180 kW), a Schneider Electric által gyártott egyenáramú e-autó töltőt.

 

A Civis Villszer Kft. díjat nyert a „Sustainability Impact to my Enterprise” kategóriában is. A társaság mind a digitalizálás, mind az elektrifikáció területén jelentős fejlesztéseket valósított meg. Intelligens rendszereket működtet az energiafogyasztás elemzésére és mérésére, előremutató lépéseket tett az energiamixen belül a megújuló energia arányának növelésére, illetve a vízfelhasználás csökkentésére. 

 

A „Sustainability Impact to my Enterprise” kategória másik nyertese és egyben a Sustainability Impact Award idei, magyarországi fődíjasa a Provim Kft. lett. A KÉSZ Csoporthoz tartozó vállalatnál kiemelt figyelmet fordítanak az energiatakarékosságra, a szén-dioxid-mentesítésre és a hulladék csökkentésére. A cégnél intelligens mérőberendezéseket telepítettek, amelyek adatait egy központi energiamenedzsment rendszer dolgozza fel. A Provim járműflottájának 85 százaléka hibrid meghajtású, kizárólag LED izzókat használnak, a műanyag és karton hulladék könnyebb feldolgozására pedig egy speciális présgépet is vásároltak. A hazai megmérettetés fődíjasaként a Provim Kft. képviseli majd Magyarországot a Sustainability Impact Award európai fordulójában. 

 

„Nagy örömmel tölt el, hogy idén is igényes, valóban előremutató megoldásokat, kezdeményezéseket tartalmazó pályamunkákat értékelhettünk a Sustainability Impact Award versenyünk hazai fordulójában. Mi, a Schneider Electricnél abban a különleges helyzetben vagyunk, hogy nemcsak fejlesztjük és gyártjuk a jövő energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldásait, de saját magunk is használjuk őket, így megtapasztalhatjuk, hogy mekkora előnnyel járnak. Küldetésünknek tekintjük azt is, hogy partnereinket és ügyfeleinket is támogassuk a fenntarthatóbb és energiahatékonyabb működésben. Ehhez persze az is kell, hogy megosszuk egymással a tapasztalatokat és a jó gyakorlatokat például az olyan kezdeményezéseken keresztül, mint ez a verseny is, hogy minél többen legyünk, akik egy tudatos jövőt formálnak” – mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója az ünnepélyes díjátadón.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Feltuningolva, hazai sztárokkal érkezik a Marsra magyar! második évada az RTL-re

A Magyar Telekom és a KMH Film koprodukciójában készült Marsra magyar! című óriási sikerrel futó dokukomédia második évada, május 19-től az RTL-en lesz látható. A Hajnal-Vasad Kft. feltuningolt mindennapjait újabb 7 epizódban ismerhetik meg a tévénézők.  

2024. május 10. 11:28

Európai akciók a kibocsátásmentességért

Az Európai éghajlati paktum 2020-ban jött létre az Európai Bizottság kezdeményezésére. Fontos eszköze annak a célkitűzésnek, hogy 2050-re Európa kibocsátásmentessé váljon, megalakulása óta már több mint tízmillió kilogramm szén-dioxid csökkenéshez járult hozzá.  A Paktum évről-évre különböző akciókat szervez, hogy felhívja a figyelmet az éghajlatváltozás hatásainak mérséklésének fontosságára. Ebben az évben többek között fotópályázatot indít a környezettudatos cselekvések bemutatására.

2024. május 10. 09:55

Indul a negyedik nagy digitális kaland

A Digitális Tudásért Alapítvány (DTA), amely szívügyének tekinti a digitális oktatást hazánkban, ismét büszkén rendezi meg 2024. május 23-án, immáron negyedik alkalommal az ország legnagyobb digitális csapatversenyét, a Nagy Digitális Kaland-ot.

2024. május 9. 20:55

Legendás magyar konstruktőrök nyitják meg a School-Computer kiállítást Budapesten

Új helyszínen, a Neumann Társaság Báthori utca 16. alatti székházában mutat be időszaki kiállítást az Informatika Történeti Múzeum Alapítvány – alapítója, a Neumann Társaság szakmai anyagaira építve – az iskolagépek történetéről. School-Computer – a digitális kultúra megjelenése a közoktatásban a címe a tárlatnak, amely a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával május második felétől október végéig látogatható. A május 17-én, 17 órakor zajló megnyitón a legendás Homelab számítógépek konstruktőrei, Lukács József és Lukács Endre mesélnek a személyi számítógépek hőskoráról. 

2024. május 9. 19:27

3 árulkodó jel, hogy a cég IT csapata már nem versenyképes

Szinte követhetetlen tempóban fejlődnek a vállalati szolgáltatásokat támogató IT-rendszerek, a cégek pedig komoly piaci hátrányba kerülhetnek, ha nem tartanak lépést a változással. Az ügyfelek és a munkatársak igényei egyre csak nőnek, a versenytársak szolgáltatásai pedig rövid idő alatt gyorsabbá, kényelmesebbé, átláthatóbbá válhatnak a miénknél. 

2024. május 9. 18:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36