Nem fognak megölni minket a robotok

Vértes Judit, 2015. június 9. 12:23

A Microsoft kutatólaboratóriumának vezetője, Eric Horovitz szerint a mesterséges intelligencia nem veszélyes az emberi nemre.

Sokan gondolják, hogy a mesterséges intelligencia fejlődése olyan gépek létrehozásához vezet, melyek kikerülnek az irányításunk alól. Stephen Hawking egy decemberi interjúban azt mondta, hogy ezek a gépek veszélyeztetik az emberiséget, hiszen az emberi nem évszázadokon át tartó evolúciós folyamata nem tudja felvenni a versenyt a mesterséges intelligenciák fejlődésével.

 

Eric Horovitz, a Microsoft Mesterséges Intelligencia Kutatólaboratóriumának vezetője szerint azonban nem kell ettől félnünk. A mesterséges intelligenciák az oktatástól kezdve, a mindennapi életen keresztül a gazdasági élet minden területén nagy segítséget jelentenek majd.

 

Mr. Horovitz a Microsoft kutatócsoportjának vezetője, a Windows platformon működő Cortana virtuális asszisztens létrehozásában is részt vett. A következő feladat olyan rendszer létrehozása, mely képes gondolkodni, figyelni, adatokat begyűjteni és analizálni felhasználók ezreitől.

 

Míg a Microsoft kutatója úgy gondolja, az ember képes kontrollálni az általa létrehozott mesterséges intelligenciákat, mások kevésbé optimisták. Stephen Hawking úgy véli, a gondolkodó gépek legyőzik az embereket, mihelyst képesek lesznek önmaguk újratervezésére.

 

Elon Musk, a Tesla és a Space-X ügyvezető igazgatója szerint a mesterséges intelligencia komoly fenyegetést jelent az emberi nemre nézve. Sir Clive Sinclair, a Spectrum számítógép feltalálója ennél is messzebbre megy, szerinte a mesterséges intelligencia el fogja pusztítani az emberiséget.

 

Sok film is ezt a jövőképet vetíti elénk: az Ex Machina, a Transzcendens, A Bosszúállók: Ultron kora, mind a mesterséges intelligenciák uralmát vagy rémuralmát vetítik elénk.

 

Horovitz egyetlen aggodalma a mesterséges intelligenciákkal kapcsolatban, hogy könnyebben beférkőznek az emberek magán szférájába, hiszen a rengeteg begyűjtött információ alapján mélyebb következtetéseket tudnak levonni. Ehhez legközelebb a 2014-es Her című film víziója áll. De erre a problémára maga a mesterséges intelligencia adhatja meg a lehetséges megoldást.

 

„Olyan rendszerekkel dolgozunk, mely megkeresi azokat az információkat, amelyekre leginkább szüksége volt ahhoz, hogy kiszolgálja a felhasználóit, miközben mindent megtesz annak érdekében, hogy az egyes felhasználók magánszféráját megvédje.” A MI képes névtelen adatok begyűjtésére, mely lehetővé teszi a felhasználók igényeihez való alkalmazkodást, miközben az egyes felhasználók anonimitását maximálisan védik.

 

Forrás: BBC.co.uk

 

Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Először szerzett aranyérmet magyar csapat a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpián

Az idén Szíria által rendezett Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpia (IIOT) világversenyt a miskolci Földes Ferenc Gimnázium diákjai nyerték meg a tíz résztvevő csapat közül. A világverseny előkészületeihez is jelentősen hozzájárult Magyarország, hiszen az idei versenyre kiválasztott feladatok kétharmadát magyarok állították össze.

2024. május 16. 09:55

Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikusnak ítélték idén a Neumann Professzori címet

Ismét magyar Nobel-díjas kapta a BME és a Neumann Társaság által alapított Neumann Professzori címet: Krausz Ferenc fizikus az ultragyors lézertudomány területén elért tudományos teljesítményéért részesült a kitüntetésben. A fizikus által megalapozott tudomány a mikrochipgyártástól kezdve a daganatos betegségek diagnosztizálásáig számos területen hozott forradalmi változást. A kitüntetésre május 11-én került sor a Műegyetem Ünnepi Szenátusi Ülésén, ahol a díjat a BME rektora és a Neumann Társaság elnöke adta át.

2024. május 14. 09:53

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Jön a MI Expo! Kiderül, hogyan formálja át az iparágakat az AI

Vajon lesz értéke az emberi munkának az AI-korszakban? Milyen munkaerőt tud kiváltani az AI már 2024-ben? Hogyan változtatja meg a munkaköröket a technológiai forradalom? Ilyen és efféle kérdéseket fognak körbejárni a MI Expo előadói június 11-én a Lurdy Házban. A rendezvény célja, hogy betekintést engedjen a kkv-k számára az iparágukat érintő legfontosabb változásokba.

2024. április 24. 13:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59