A Telekom meghirdette NB-IoT pályázatát

Henger Attila, 2017. április 6. 13:16

A Magyar Telekom – a Kitchen Budapesttel együttműködésben és az Ericsson hálózati támogatásával - pályázatot hirdet, ahol többek között a közlekedés, utazás, esemény-orientált megoldások, otthoni környezet, illetve a logisztika területéről várnak NarrowBand-IoT (NB-IoT) alapú ötleteket. 

A pályázatra elsősorban egyetemisták, fejlesztők, mérnökök, közgazdászok, startupok vagy vállalkozások jelentkezését várják. Az érdeklődök június 5-ig egyénileg vagy csapatban nevezhetnek „ötlet” vagy „prototípus” kategóriában attól függően, hogy a találmányuk milyen kidolgozottsági fokon van.  A pályázat összdíjazása 1.200.000 Ft.

 

„Az NB-IoT technológia az élet számos területén nyit új lehetőségeket, amelyek kényelmesebbé tehetik az életünket vagy éppen hatékonyabbá a cégek működését. Mostani pályázatunkkal olyan NB-IoT alapú ötleteket keresünk, amelyek értékteremtő terméket vagy szolgáltatást jelenthetnek, és amelyek olyan piaci potenciállal rendelkeznek, hogy akár a Telekom portfóliójában is el tudjuk azokat képzelni” – mondta el a pályázat céljáró Dobó Mátyás, a Magyar Telekom innovációért felelős igazgatója. Hozzátette: „A nyertes pályamunkák prototípusát terveink szerint még idén megépítjük, ehhez a Telekom biztosítja a szükséges feltételeket, technológiai hátteret. A legjobb megoldást szállítóknak a pénzjutalom mellett bemutatkozási lehetőséget is adunk a Magyar Telekom és a Kitchen Budapest vezetői és NB-IoT szakértői előtt. A Telekom partnerprogramjain keresztül akár nemzetközi ismertséget is szerezhetnek az ötletek.”

 

A pályázati feltételekről részletesebb információ elérhető április 10-től a következő oldalon: www.kibu.hu/nbiot/

 

 

A Narrow Band-IoT egy olyan új, szabványosított mobil technológia, amely a szolgáltatók jelenleg meglevő hálózatain fog futni a dolgok internetére (Internet of Things, IoT) optimalizálva. Egyedülálló képességeinek köszönhetően nagyszámú, olcsó eszköz (szenzor) csatlakoztatható hozzá, beltéren is kiválóan használható, minimális az energiaigénye, továbbá a jelenlegi mobilhálózati lefedettség is lényegesen megnövelhető vele. Utóbbinak köszönhetően olyan területeken is használható, ahol nehéz használható jelerősséget biztosítani (pl. erdős területeken, vízaknában, csatornákban). A hálózatba kapcsolt elemek alacsony sávszélességen kommunikálnak egymással, innen a hálózat elnevezése (NarrowBand=keskeny sáv).

 

Az 5G fele vezető út első szakaszaként a Deutsche Telekom az idei barcelonai Mobil Világkiállításon (Mobile World Congress) jelentette be, hogy folytatja az új, standardizált és költséghatékony NB-IoT technológiai bevezetését és kereskedelmi célú kiterjesztését egész Európában.  A Deutsche Telekom NB-IoT szolgáltatásának kereskedelmi indulása 2017 második negyedévében várható Németországban, ugyanakkor az okos mérés, az okos parkolás és eszközkövetés területén már számos pilot van folyamatban a vállalat nagy ügyfeleivel.  Magyarországon, Ausztriában, Horvátországban, Görögországban, Lengyelországban és Szlovákiában a Deutsche Telekom a már meglévő NB-IoT lefedettséget tervezi tovább bővíteni 2017-ben. 

 

Budapesten a Magyar Telekom már tesztel egy olyan technológiát, amely nyilvános parkolók digitalizálására alkalmas a NarrowBand IoT segítségével. Ehhez a parkolóhelyeken olyan szenzorokat kell elhelyezni, amelyek egy NB-IoT modult és áramforrást foglalnak magukba. A szenzor csak akkor ad jelet, ha egy autó beáll az adott parkolóhelyre, akkor a szenzor állapota megváltozik. A szolgáltatás igény szerint olyan applikációval is kiegészíthető, amely az autósoknak segít megtalálni a szabad parkolóhelyeket. 

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Érkezik: mesterséges intelligencia és virtuális valóság az oktatásban

Tanítás és tanulás az MI vagy XR technológiák segítségével, mentális egyensúly a mesterséges intelligencia korában. Idén is meghirdeti pedagógusoknak szóló pályázatát a Yettel digitális oktatási programja, a ProSuli. A pályázat célja, hogy a tanárok a szakterületükhöz szorosan kapcsolódó digitális tananyagokat hozzanak létre, különös tekintettel a matematika, a természettudományok és az idegen nyelvek területére. Az elkészült tananyagok valamennyi hazai pedagógus számára hozzáférhetők lesznek. A 25 legjobb pályázó egész nyárra elegendő mobilinternetben részesül, 10 nyertes pedig 120 ezer forint értékű ajándékutalvánnyal gazdagodhat.

2024. május 14. 19:26

Európai akciók a kibocsátásmentességért

Az Európai éghajlati paktum 2020-ban jött létre az Európai Bizottság kezdeményezésére. Fontos eszköze annak a célkitűzésnek, hogy 2050-re Európa kibocsátásmentessé váljon, megalakulása óta már több mint tízmillió kilogramm szén-dioxid csökkenéshez járult hozzá.  A Paktum évről-évre különböző akciókat szervez, hogy felhívja a figyelmet az éghajlatváltozás hatásainak mérséklésének fontosságára. Ebben az évben többek között fotópályázatot indít a környezettudatos cselekvések bemutatására.

2024. május 10. 09:55

Új pályázatok segítik a hazai innovációk szellemitulajdon-védelmét

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vissza nem térítendő támogatás formájában 500 millió forint keretösszeggel hirdet felhívásokat hazai vállalkozások, kutatóhelyek, illetve magánszemélyek számára szellemi alkotásaik levédetésére, elősegítve azok hatékony hasznosulását akár a nemzetközi piacokon is. 

2024. május 9. 09:54

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59