Tovább folytatódik az ország digitális gazdaságának fejlesztése

forrás: Prím Online, 2018. november 27. 16:51

Komoly mérföldkőhöz ért a digitális gazdaság fejlesztésének folyamatában a Magyar Telekom és a T-Systems Magyarország: mára az ország területének közel hatvan százalékán elérhető a gépek közötti kommunikációra használható új keskenysávú IoT hálózati funkció. 

Ezen keresztül már nagy számban kommunikálhatnak például az otthoni okos mérőórák, a mezőgazdasági járművek és ipari berendezések, a közszféra ellenőrző-eszközei és akár egyes egészségügyi mérőműszerek is. A Budapesten már közel egy éve kialakított hálózati funkció bővítésnek újabb fázisát a T-Systems Symposiumon jelentették be 2018 november 27-én.

 

A keskenysávú dolgok internete, úgynevezett NB-IoT (Narrow-Band–Internet of Things) gyökeres változást hoz a gazdaságba azzal, hogy a legfontosabb döntéseket a vezetők az automata rendszerekre támaszkodva is egzakt, pontos adatok alapján hozhatják meg.  A magyar gazdaság digitalizációja ezzel a lefedettséggel új szintre lép és új lehetőségeket teremt. Vállalkozások százainál teszi majd lehetővé, hogy gépeik, járműveik, berendezéseik, szenzoraik alacsony költségek mellett folyamatosan kommunikáljanak egymással és információt szállítsanak nekünk. A gyártásban, a logisztikában és a mezőgazdaságban elterjedt digitális alkalmazások a keskenysávú IoT-hálózaton gazdaságosabban kommunikálhatnak, így ez az új technológia a mindennapokban is támogatja majd az innovációt, a hatékony döntéshozatalt, és a minden eddiginél gazdaságosabb napi működést. 

 

A NB-IoT néven ismert technológia magas megbízhatóság mellett kiemelkedő beltéri penetrációt, alacsony költség- és energiafelhasználást biztosít, mely megfelel számos ipari, közszféra és lakossági IoT felhasználási terület által támasztott elvárásnak. 

 

A hálózatbővítés ezen jelentős mérföldkövét a T-Systems Symposium 2018 konferenciáján jelentette be dr. Palkovics László nemzeti innovációs és technológiai miniszter, Rékasi Tibor, a Magyar Telekom vezérigazgatója, Kaszás Zoltán, a T-Systems Magyarország vezérigazgatója és Srini Gopalan a Deutsche Telekom igazgatósági tagja.

 

 

Erre az új, keskenysávú, gépek közötti kommunikációt támogató hálózatra épülő megoldások realizálása és későbbi bevezetése, elterjesztése érdekében 2018-ban iparági partner- és fejlesztési programot indított a T-Systems. Az NB-IoT partnerprogramba bekapcsolódó fejlesztők és jövőbeni felhasználó partnerek hozzáférnek egy közös tudásbázishoz, de a T-Systems igény esetén egyéni támogatást is nyújt. A program keretében a partnerek számára lehetőség biztosított megoldásaik kipróbálására és optimalizálására tesztek keretében az elérhető teljes NB-IoT hálózaton.

 

Technikai adatok:

A keskenysávú dolgok internete (NB-IoT) egy új típusú, LTE alapú, kimondottan mobilhálózatokra szabványosított technológia. Az NB-IoT az LPWAN (Low Power Wide Area Network) családjába tartozó adatátvitel, mely kifejezetten a gépek közötti kommunikációra lett kifejlesztve, melynek sávszélessége alacsony, 600b/s - 250 Kb/s közötti. A 3GPP szabványnak megfelelően a rendelkezésre állása magas, a technológia pedig jövőbiztos, azaz a most szabványosítás alatt álló 5G hálózatok részévé válhat a kiépített rendszer. A kiépített hálózat a Deutsche Telekom NB-IoT hálózatfejlesztési tevékenységének Közép-Európai szinten egyik első fázisaként valósult meg.

 

A hálózatot a jövőben a lakossági ügyfelek is használhatják háztartási mérőeszközeik, riasztóberendezések és egyéb okos eszközök kommunikációjára.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Compliance-szakemberi szerepben teszteli az AI-t a KPMG

A Joint Venture Szövetség (JVSZ) által rendezett Innovációra Magyar! konferencián számolt be a KPMG Magyarország munkatársa arról a kísérletükről, melynek keretében gépi tanulási modell fejlesztésével támogatták a vállalati anyagok feldolgozásának folyamatát. A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre. Így a fennmaradó időben az emberi beavatkozás a nagy figyelmet igénylő, alaposabb elemzést tudja elvégezni.

2024. május 18. 13:59

A műholdas távközlés szerepe óriási mértékben nőtt

A legújabb űrtávközlési technológiák, a műholdas szolgáltatások és az űrkutatás álltak az idei Távközlés Világnapjához kapcsolódó konferencia fókuszában. A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) eseményén kiosztották a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amit idén Dr. Gschwindt András és Petres István hírközlési szakemberek vehettek át. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az esemény kiemelt támogatója.

2024. május 18. 12:15

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59