Az Epson bejelentette a „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét

forrás: Prím Online, 2018. december 5. 14:03

A verseny utolsó hónapjába lépve összeállt a robotika iparági, tudományos és politikai szakemberei alkotta zsűri. Az Epson büszkén jelenti be a 2018-as „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét, amelyet Európa különböző részein, az iparág, a kutatás és a politika területén dolgozó öt szakértő alkot. 

Ők bírálják majd el az európai, közel-keleti és oroszországi pályázók számára most először meghirdetett versenyre beérkező pályázatokat, és a legjobbak Epson T sorozatú robotot nyerhetnek. A verseny a legújabb technológiát a jövő kezébe helyezi: egyetemek, főiskolák és kutatóintézetek képviselői nagy lelkesedéssel dolgoznak olyan ötleteken, amelyek a robotika és az automatizálás növekedését, fejlődését és versenyképességét segítik elő.

 

Az összes pályázat beérkezését követően a zsűri januárban kezdi meg a továbbjutók elbírálását. A második fordulóban ezeknek a versenyzőknek élőben kell majd a pályázatukat bemutatni a zsűri előtt. A pályázatok beadási határideje 2018. december 15.

 

 

Az öt zsűritag:

  • Eva Kaili, az Európai Parlament tagja, a Görög Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége az Európai Parlamentben képviselőcsoport (Pasok/Elia) vezetője, az Európai Parlament Tudományos és Technológiai Alternatívák Értékelő Osztályának (STOA) elnöke
  • Patrick Schwarzkopf, a VDMA Robotics + Automation vállalat ügyvezető igazgatója
  • Darwin Caldwell professzor, a genovai Olasz Technológiai Intézet kutatási igazgatója és egyben a Sheffieldi Egyetem Automatikus Vezérlési és Rendszertervezési Tanszékének vendégprofesszora
  • Dr. Paniti Imre, a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetének (MTA-SZTAKI) tudományos munkatársa
  • Yoshifumi Yoshida, az Epson vezérigazgatója, korábban a Robotics Solutions Operations üzletág operatív igazgatója

 

Volker Spanier, az Epson Europe Robotics Solutions üzletágának vezetője a zsűri tagjainak bejelentése kapcsán a következőket mondta: „Fantasztikus érzés, hogy ilyen széles körű tapasztalat, szakértelem és földrajzi sokféleség érvényesül az Epson első ’Nyerjen egy robotot!’ versenyének zsűrijén belül. A zsűri a továbbjutó projektek értékét, az automatizálás fejlődésének valamennyi aspektusát tekintetbe véve vizsgálja, és a nyertes a robotika terén valódi innovációt nyújtó pályázat lesz”.

 

Hozzátette még: „Inspiráló volt, milyen nagy érdeklődést váltott ki máris a verseny az EMEAR-régió legkülönbözőbb részein, és ez az új generáció valódi és sürgető igényét is kifejezi a robotika és az automatizálási megoldások alaposabb megértésére és fejlesztésére. A képesség, hogy gyakorlati tapasztalatokat biztosítsunk a hallgatók és a kutatók számára egyaránt, valamint a digitális készségek és a megértés fejlesztése – olyan értékek ezek, amelyek mellett az Epson mint vállalat alapvető elkötelezettséget vállalt.”

 

Az Epson vezető gyártó a robotika terén, és arra törekszik, hogy a robotika a különböző ágazatokban egyre elérhetőbb legyen nagyobb és kisebb vállalkozások számára egyaránt, ténylegesen méretezhető és rugalmas robotválasztékával, amely a legújabb kétkarú technológiájú WorkSense W-01-től a kedvezőbb árú T3, T6 és VT6 modellekig „az igényeknek megfelelő robotot” kínál.

 

A versenyről és a jelentkezésről további információkat itt talál: https://www.epson.eu/robots-contest. Az Epson a következő néhány hét során a zsűritagokkal készített interjúit is közzéteszi.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Európai akciók a kibocsátásmentességért

Az Európai éghajlati paktum 2020-ban jött létre az Európai Bizottság kezdeményezésére. Fontos eszköze annak a célkitűzésnek, hogy 2050-re Európa kibocsátásmentessé váljon, megalakulása óta már több mint tízmillió kilogramm szén-dioxid csökkenéshez járult hozzá.  A Paktum évről-évre különböző akciókat szervez, hogy felhívja a figyelmet az éghajlatváltozás hatásainak mérséklésének fontosságára. Ebben az évben többek között fotópályázatot indít a környezettudatos cselekvések bemutatására.

2024. május 10. 09:55

Új pályázatok segítik a hazai innovációk szellemitulajdon-védelmét

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal vissza nem térítendő támogatás formájában 500 millió forint keretösszeggel hirdet felhívásokat hazai vállalkozások, kutatóhelyek, illetve magánszemélyek számára szellemi alkotásaik levédetésére, elősegítve azok hatékony hasznosulását akár a nemzetközi piacokon is. 

2024. május 9. 09:54

Indul a K&H STEM pályázat: az IT hallgatók innovatív megoldásait várják

Technológiai pályázatot hirdet a K&H a hazai IT képzést nyújtó felsőoktatási intézmények hallgatói számára, hogy elismerje azon fiatal szakembereket, akik kiemelkedő szakmai, tudományos dolgozataikkal hozzájárulnak az új, innovatív megoldások kitalálásához és inspirációként szolgálnak mások számára. A közel 2 millió forint anyagi támogatást és szakmai projektmunkában való részvételi lehetőséget biztosító pályázatra alap- és mesterképzés kategóriákban, összesen 8 témakörben – köztük AI, fintech és felhőtechnológiában – lehet jelentkezni itt.

2024. május 6. 19:53

Bevállalós ötletekkel versenyeznek a Megoldások a holnapért döntősei

Kiválasztották a legjobb nyolc csapatot a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A jövő oktatása, a fenntarthatóság és a közösségfejlesztés iránt elkötelezett fiatalok megkezdhetik a felkészülést a döntőre. A következő hetekben a csapatok elképzelésük prototípusát alkothatják meg és tesztelhetik működését a mentorok közreműködésével. A diákok a szakértők segítségével készülnek a végső, májusi megmérettetésre, ahol a három legjobb csapat összesen 6 millió forint összértékű Samsung készülékkel bővítheti egyéni és oktatási intézménye eszközparkját.

2024. április 23. 14:44

Kreatív megoldásokkal építenének fenntartható jövőt a Zöld kód pályázat döntősei

Március 23-án rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! pályázat döntőjét. A legjobb ötletekkel érkezett csapatok közül a fiatalabb korosztályt egy Scratch-meccs várta, míg a nagyobbak szakmai mentorok segítségével valósíthatták meg a fenntarthatósági problémákra reflektáló robotötleteiket. A 6 millió forint összdíjazású pályázattal a Vodafone Magyarország Alapítvány célja, hogy a fiatalokat arra buzdítsa, gondolkodjanak és tegyenek azért, hogy a digitalizációt a fenntartható jövő szolgálatába állítsák.

2024. március 27. 15:08

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36