Védelem és túlélés: a vállalatok mindennél előbbre tartják az IT biztonságot

forrás: Prím Online, 2018. december 8. 09:11

Az Oracle legújabb, technológiai trendeket vizsgáló felmérése szerint az üzleti vezetők az adatvédelmet tekintik elsődleges, a közeljövőben megoldandó ügyüknek minden más nagyszabású IT fejlesztéssel szemben.

Az Oracle 4000 nemzetközi szenior vezető megkérdezésével készített felmérése szerint a biztonságtechnológia jelenti a legfontosabb informatikai problémát a vállalatok számára, az egyéb innovatív technológiai átalakítások pedig mind hátrébb sorolódnak.

 

A megkérdezett vezetők 86 százaléka állította, hogy jelenleg a felhő biztonsága a legfontosabb technológiai kérdés számára, ami meghatározza a vállalata működését; ezt követték az autonóm adatbázisok (78%) és a mesterséges intelligencia (75%).

 

Noha az IoT, a blokklánc technológia és a chatbotok napjainkban folyamatos reflektorfényt élveznek mind a médiában, mind az iparágon belül, a válaszadók jóval alacsonyabb szintre értékelték ezeket a fontossági listán. Az iparágban tevékenykedő válaszadók közül az IoT eszközöket 70%-ra, a blokkláncokat 66%-ra, a chatbotokat pedig 57%-ra értékelték.

 

A vállalatok számára a közeljövőben forradalmi változást jelentő technológiák sorában a felhőbeli biztonságot találjuk az első helyen. Ezt szorosan követik az autonóm adatbázisok. Az üzleti vezetők 59 százaléka úgy gondolja, 3 éven belül a felhő biztonságára fog támaszkodni; 42 százalékuk szerint viszont 2021-re az autonóm adatbázisok jelentik a biztos pontot a vállalatuk működésében, ami ezen technológiának köszönhetően sokkal hatékonyabb lesz, és segít az emberi eredetű hibák elkerülésében.

 

„A vállalatok felismerték, hogy a kibervédelem a fennmaradásuk egyik alappillére” – mondta Szuhai Gusztáv, az Oracle biztonsági megoldásokért felelős kereskedelmi vezetője. “A vállalatok működésének gyökeres átalakítását ígérő, új technológiák kiugró médiafigyelmet kaptak az elmúlt időszakban, ám ahogy azt a felmérésünk is mutatja, az iparág vezető szereplői elsősorban inkább az adatvédelemre fókuszálnak.”

 

“A magyarországi ügyfeleknél azt tapasztaltuk, hogy az üzleti vezetők egyre nagyobb érdeklődést mutatnak az olyan technológiák iránt, amelyek növelik a hatékonyságukat, illetve amelyekkel megújíthatják piaci stratégiájukat. Az új technológiákban rejlő lehetőségeket tehát felismerték a döntéshozók, ugyanakkor érzékelik a sérülékenység üzleti kockázatait is, így olyan kiberbiztonsági megoldást szeretnének, ami azonnal teljes körű védelmet nyújt az adataik számára” – tette hozzá Szuhai Gusztáv.

 

A felmérésről

Az Oracle 2018-as legújabb felmérésében 21 különböző piacon mintegy 4000 szenior döntéshozót kérdezett meg a vállalatokat átalakító technológiákról.

 

A felmérés az alábbi országokra terjedt ki: Szaúd-Arábia, Thaiföld, Dél-Afrika, India, Dél-Korea, Szingapúr, Törökország, Új-Zéland, Németország, Egyesült Királyság, Spanyolország, Ausztrália, Egyesült Arab Emírségek, Lengyelország, Kína, Olaszország, Malajzia, Japán, Hollandia, Oroszország, Franciaország. 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Hazánkban is megkerülhetetlen lesz a mesterséges intelligencia

Magyarországon is versenyhátrányba kerülnek azok a munkavállalók, akik nem képesek alkalmazni a mesterséges intelligenciát (MI), és azon médiavállalatok, amelyek nem integrálják az új technológiákat a munkafolyamataikba – olvasható a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmányában, hozzátéve: a magyarok inkább pozitívan gondolnak az MI-megoldásokra.

2024. május 21. 19:10

Indul az emberszabású robotok sorozatgyártása

Már jövőre megindulhat az első ipari célú humanoid robotok sorozatgyártása. Ezekkel az eszközökkel a manuális tevékenységek több mint fele automatizálható. Az emberszabású robotok bevezető ára 80.000 euró körül várható, de így is nagyjából másfél év alatt megtérül egy ilyen beruházás – mutatta ki tanulmányában a stuttgarti központú Horváth csoport, amelynek magyarországi tagja az IFUA Horváth.

2024. május 21. 13:02

KPMG: Az energiaipar sem ússza meg a genAI bevezetését

Óvatosak a generatív mesterséges intelligencia bevezetése kapcsán az energiaipari vezetők. A KPMG Global Energy CEO Outlook legutóbbi kutatása szerint a vezérigazgatók a jelenlegi ingatag geopolitikai és politikai helyzetben is bizakodóak a növekedési kilátásokat illetően, a befektetések terén pedig legfőbb prioritásuk a generatív mesterséges intelligencia. Lelkesedésüket mérséklik azonban az etikai problémák és a kiberbiztonsági kockázatok. A kutatásból az is kiderül, hogy a vezérigazgatók az ESG-t ma már az üzleti siker egyik alapjának tartják.

2024. május 21. 11:28

A műanyaghulladékot a felére csökkentették az ABB finnországi gyárában

A hulladékok újrahasznosítására irányuló innovatív eljárások bevezetésével az ABB finnországi Porvoóban találha-tó gyártóüzeme 50 százalékkal csökkentette a vegyes műanyaghulladék mennyiségét, és 2023-ban közel 20 száza-lékkal javította az újrahasznosítás arányát. Az újrahasznosítási erőfeszítések fontos lépést jelentenek a Föld erőfor-rásainak megőrzése és az ügyfelek fenntarthatósági kötelezettségvállalásainak támogatása felé; ezen erőfeszítések 2024-ben 16 égerfa átlagos súlyának megfelelő mennyiségű polipropilént takarítanak meg.

2024. május 21. 09:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59