Honor kutatás az AI nyomában

forrás: Prím Online, 2019. március 24. 11:45

A technológiai ipar gyártási dinamikáját egyre jobban meghatározó két tényező, a mesterséges intelligencia (AI) és az egyre fontosabbá váló formatervezés lehetőséget ad az iparág vezetőinek arra, hogy kísérletezzenek, optimalizálják és fokozzák az agilitást. 

A Honor megbízásából készült, az Economist Intelligence Unit által végzett felmérésében 325 vezető beosztású, jellemzően az ellátási láncban dolgozó szakember vett részt. A megkérdezettek 58 százaléka mondta azt, hogy a fejlesztések elsődleges mozgatórugója az AI, ami minden más technológiát a háta mögé utasít. Az iparági vezetők egyetértenek abban, hogy a mesterséges intelligencia révén a formatervek is egyre jobbá válhatnak. Az AI ugyanis a vállalatok kezébe adja a lehetőségét annak, hogy a vásárlói igényekre reagálva minden eddiginél pontosabban tegyék fontossági sorrendbe a fogyasztók ergonómiai és dizájnelvárásait, emellett az ellátási lánc is jobban tagolható, ez pedig növeli a hatékonyságot.

 

Ezt támasztja alá a Honor elmúlt években mutatott izgalmas portfóliója is, melyet a Honor 8 indított el a különleges textúrájú és fénytörésű hátlapjával, eddig pedig a csúcsot a Honor View20 jelenti az Auróra Nanotextúra dizájnú hátlapjával és a „V-t formázó” fénytöréseivel.

 

A másik fontos eredmény a rugalmas anyagok használatának irányított fejlesztése: a tudósoknak hatalmas segítség a mesterséges intelligencia az új vegyületek felfedezésében, a megkérdezett technológiai vezetők 70 százaléka úgy látja, 2020-ra terjedni kezdhetnek a flexibilis okostelefonok, ez pedig egyértelműen az anyagtudományok és az AI érdeme.

 

Intelligencia a formatervezésben

Alapvetésként elmondható, hogy a nagy adathalmok elemzése – legyenek ezek strukturáltak vagy strukturálatlanok – tette lehetővé a technológiai vállalatok számára, hogy még felhasználóbarátabb funkciók kerüljenek a telefonokba és egyéb eszközökbe. A komponensek és a végleges termékek egyaránt gyorsabban, jobb megtérülési rátával készülhetnek el. Az adatvezérelt elemzések kiemelt szereppel bírnak a technológiai fejlesztések során. Ennek jelentős részét az AI térnyerésének köszönhetjük.

 

Erre az egyik legkézenfekvőbb példa a gépi látás, amely a felhasználók számára segítség a világ felfedezésében. A Honor View20 például több mint 100 élelmiszer azonosítására képes, megtippeli a tömegüket és kalóriát számol, illetve több mint 300 építészeti nevezetességet és 100 000 híres festményt felismer. Ez a technológia az iparban is egyre nagyobb hangsúlyt kap: azáltal, hogy egy szoftver képes felismerni álló vagy mozgó helyzetben lévő tárgyakat, megteremtődik a lehetősége az automatikus eszköz- és szállítási vizsgálatoknak. Ezek olyan eszközök a gyártó kezében, amelyekkel előre megjósolhatók, hogy mikor és hol fognak kialakulni logisztikai szűk keresztmetszetek, vagy hogy a potenciális eszközhibákat, melyek késéseket okozhatnak. Nem is beszélve azokról a programokról, melyek a gyártók minőség-kontrollját segítik.

 

Az Economist Intelligence Unit kérdésére a legfőbb előnyök közül a formatervezést emelték ki legtöbben a minőség, a költség és a sebesség előtt, ahol komoly előnyre tesznek szert a vállalatok az AI révén. Kétharmaduk hisz benne (és harmaduk nagyon), hogy a mesterséges intelligencia integrálása az ellátási láncba jelentősen megkönnyíti az új és innovatív formatervezésű termékek fejlesztését. Mindez tehát azt jelenti, hogy lényegesen könnyebb és olcsóbb olyan különböző termékvariációkat létrehozni, melyek a tényleges vásárlói igényeket elégítik ki, ez pedig személyre szabottabb, egyedibb eszközökben mutatkozhat meg.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Újra a megszokott mederben a FoxPost, levonult a szökőárszerű terhelés

A FoxPost felszámolta azt a Maglódon felállított ideiglenes csomagautomatát, amely az elmúlt hetek rendkívüli terheléshullámának kezelésére szolgált, egyidejűleg megszüntették a további rendkívüli intézkedéseket is. A döntésre azért került sor, mert a probléma megszűnt és a működés ismét a szokott mederben folyik. Ezzel egyidőben a vállalat több száz új csomagautomata telepítésébe kezdett országszerte.

2024. május 19. 14:40

Még mindig rengeteg ügyfél bankol ezzel a világelső, de drága magyar találmánnyal

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2024. februári adatai szerint a számlavezetés során a bankok felé kifizetett díjak 15 százalékát teszik ki az SMS szolgáltatások. Bár a jegybank nyolcezer forint közelébe becsülte az SMS-ekre fordított éves átlagos ügyfélköltséget, a BiztosDöntés.hu szerint ez a költség még ennél nagyobb is lehet. Pedig ma már a legtöbb banknál létezik erre egy ingyenes alternatíva, melyre könnyen át lehet állni.

2024. május 19. 12:34

Újabb régiós szolgáltató központot hoz Budapestre a Schneider Electric

Budapesten hozza létre új, Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központját a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat. A tervek szerint 2025-re 100 fősre bővülő csapat az európai országokban dolgozó helyi stábokkal együttműködve az egész kontinenst lefedi majd a magyar fővárosból.

2024. május 19. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Utazási konferencia az Angyalok városában

XX. E-KERESKEDELMI KONFERENCIA BY SAMEDAY

2024. május 17. 14:47

Az IKEA Kreativ megérkezett Magyarországra

2024. május 15. 17:52

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59