Új innovációkat mutatott be a Cisco

forrás: Prím Online, 2021. április 21. 10:05

„A bejelentések reflektálnak az aktuális IT trendekre, amelyek a pandémia és a gazdaság helyreállítása kapcsán kerültek előtérbe” - mondta Dalos Ottó, a Cisco Magyarország ügyvezető igazgatója. 

„A távoli irodai munkavégzést támogató alkalmazásokról sokat beszéltünk az elmúlt hónapokban. Az internetes hálózatok, köszönhetően a korábbi fejlesztéseknek, kiállták a próbát, de ahhoz, hogy valóban mindenkihez eljuthasson a digitális infrastruktúra, át kell gondolni a jövő internetének gazdasági modelljét. A felhő és a felhőből elérhető alkalmazások átláthatósága, valamint az IT biztonság olyan új területei, mint a SASE, szintén a Cisco stratégiájának részei” - tette hozzá Dalos Ottó.

 

A legfontosabb bejelentések:

•  A Cisco Jövő Internete koncepciója a gerinchálózatok újragondolását célozza, túllépve a jelenlegi architektúrák teljesítménybeli, gazdaságossági és áramfogyasztási korlátain. Mindehhez a vállalat 3 fő technológiai területre fókuszálja a fejlesztéseket: ezek a szilícium, az optika és a szoftverek. További információk itt!

•  Átláthatóság az adatok tengerében - az alkalmazásoktól az interneten át az adatközpontokig: a Cisco bejelentette a ThousandEyes internet- és felhőalapú intelligencia-megoldás integrálását a Cisco Catalyst 9000 portfóliójába és a Cisco AppDynamics Dash Studióba. További információk itt!

•  A hibrid munkára és a felhőre való átállás tovább növelte a hálózatok  védelmének jelentőségét, miközben egyre több a támadási felület. A Cisco kibővített Secure Access Service Edge (SASE) architektúrája az összes alapkomponenst egy csomagban teszi elérhetővé, és a jövőben előfizetéses szolgáltatás formájában is elérhető lesz. Továbbá bemutatták a felhőalapú SecureX platform újdonságait is, amelyek teljeskörű védelmet nyújtanak a végponttól a felhőig. További információk itt!

•  Az új Cisco Plus stratégia  keretében idővel a Cisco teljes portfóliója elérhetővé válik szolgáltatásként (as a Service). További információk itt!

•  A könnyen feltörhető és a vállalatok számára évente több milliárd dollár kiadást jelentő jelszavak közel 60 éve okoznak fejtörést a felhasználóknak és az IT-rendszergazdáknak. A Cisco Secure most bevezette az infrastruktúra-független, jelszó nélküli hitelesítést, amely lehetővé teszi, hogy biztonsági kulcsok vagy biometrikus azonosítás segítségével jelentkezhessünk be a felhőalkalmazásokba. A Cisco Duo jelszó nélküli hitelesítés a Cisco iparági vezető, „zero trust” platformjának része.  További információk itt!

•  A Cisco gyors ütemben fejleszti a Webex együttműködéses platformot, ami csak az elmúlt 8 hónapban 400 új funkcióval bővült. Miközben a videó- és webes konferenciák használata folyamatosan nő, egyre több kérdés fogalmazódik meg a munkavállalók közérzetével kapcsolatban. A People Insights, Team Insights és Organization Insights adatai és kimutatásai rálátást adnak az egyének és csoportok napi kommunikációjára és segítik ezek optimalizálását, mindezt a személyes adatok teljes védelme mellett. További információk itt!

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Elmaradnak a nemzetközi átlagtól automatizálás és AI terén a magyar cégek

A vállalatok többsége digitálisan még éretlen, ha a HR folyamatok automatizációjáról van szó – derült ki egy friss felmérésből. A munkavállalók azonban korántsem tartanak annyira az AI előretörésétől, mint gondolnánk: mindössze tíz százalékuk gondolja azt, hogy a mesterséges intelligencia ténylegesen veszélyeztetné az állását. A kutatás arra a kérdésre kereste a választ, hogy a technológia gyors ütemű változása mellett mire számíthatnak az álláskeresők, a munkavállalók és a munkaadók a közeljövőben. 

2024. május 6. 18:10

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55